Kołowrotek POLONEZ

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: PK 005
  • Producent: KROMSKI
  • Dostępność: Jest  (10 szt.)
  • szt.
  • 3 799,00 zł

Kołowrotek typu norweskiego o bardzo ozdobnym i majestatycznym wyglądzie. Posiada unikatowe rozwiązanie zawieszenia koła i możliwość jego regulacji, zapewniające optymalne warunki pracy.
Kołowrotek o podwójnym i pojedynczym napędzie sznurka i pojedynczym pedałku.

Polonez to kołowrotek typu norweskiego, którego budowa inspirowana jest długą historią przędzenia w Europie. Łączy unikalny wygląd nawiązujący do najlepszych, dawnych wzorców z rejonu Morza Bałtyckiego z dokładnością i doskonałością, jaką można uzyskać stosując współczesne metody produkcji.

Charakteryzuje go duże koło zamachowe o średnicy aż 60 centymetrów, ze skrzydełkiem zawieszonym na skórzanym mocowaniu. Dzięki połączeniu pięknego drewna połączone z dużą ilością toczonych elementów charakterystycznych dla dawnego rzemiosła, kołowrotek ma bardzo ozdobny i majestatyczny wygląd.

Polonez to nowoczesne rozwiązania zaklęte w pięknej, tradycyjnej formie. Dzięki szerokiemu wachlarzowi dodatkowych akcesoriów Polonez jest bardzo uniwersalny – może się poszczycić ogromną rozpiętością przełożeń: od bardzo niskich, idealnych go puchatych singli, na wolnym kółeczku, poprzez najczęściej wykorzystywane oferowane przez standardowe kółeczko, aż po bardzo wysokie, stosowane przede wszystkim dla bardzo cienkich nici oraz wyjątkowo krótkich włókien, które oferuje szybkie kółeczko. Dzięki temu dobrze przędzie się na nim włóczki dowolnej grubości – od delikatnych jak pajęczyna lace, aż po bardzo grube włoczki bulky i przędze artystyczne. Dodatkowo do kołowrotka dostępne jest skrzydełko Jumbo wraz ze szpulkami Jumbo, co pozwala osiągać jeszcze bardziej spektakularne rezultaty przy przędzeniu artystycznym, a także wyjątkowo wydajne, nieprzerwane motki w wypadku dublowania przy użyciu szpul standardowych, na szpulę Jumbo o pojemności maksymalnej nawet 250 gram.

Kołowrotek może pracować w dwóch układach – standardowym z podwójnym sznurkiem lub nowoczesnym z pojedynczym sznurkiem i hamulcem szkockim. Kołowrotek jest wyposażony w pojedynczy, duży pedał napędowy, na którym można pedałować jedną lub dwoma stopami jednocześnie, co pozwala uniknąć jednostronnego napięcia mięśniowego, które może powodować ból pleców lub nóg przy długotrwałej pracy na zabytkowych kołowrotkach. Ze względu na możliwość bardzo dokładnego ustawienia poszczególnych elementów kołowrotka jest to model, który prządka może precyzyjnie dostosować do swoich preferencji regulując kąt nachylenia koła, naciąg napędu czy ułożenie skrzydełka i szpuli.

Zestaw zawiera:
Pionowy szpularz na 3 szpule
3 standardowe szpulki (o pojemności 120 g każda)
Haczyk do nawlekania
Olej do oliwienia w specjalnym pojemniku

Dane techniczne:
średnica koła 60 cm
średnica wlotu wełny 10mm
przełożenia: 8:1, 12, 16 i 20 do 1
plastikowe tulejki na szpulkach
mosiężne tulejki na pedałku
skórzane zawieszenie skrzydełka
zawiera haczyk i osobną „Leniwą Kaśkę” z regulacją naciągu
3 duże szpulki w komplecie: pełna szpulka 120g wełny
można prząść na podwójnym lub pojedynczym sznurku („Scotch tension”)
olej do smarowania ze specjalnym dozownikiem
waga 7,5 kg
wykonany z drewna olchowego i brzozowego

Dostępne rodzaje wykończenia:
- surowe drewno
- przezroczysty lakier
- lakier w kolorze orzecha
- lakier w kolorze mahoniu

Czas oczekiwania: do 2 tygodni

Dodatkowe akcesoria:
skrzydełko jumbo – zestaw
kółeczko o wyższym przełożeniu 25 :1
kółeczko o niższym przełożeniu 5,5 :1
stołek
motowidło (małe, średnie i duże)
nostepinne
szpulki regularne i jumbo