Hats by NOMAD SERVICE

Hats by NOMAD SERVICE
Nomas to greckie słowo opisujące koczowników poszukujących nowych terenów do wypasu. Nie mamy co prawda stad owiec, ale sami jako artyści - nomadzi poszukujemy dla siebie nowych pastwisk i inspiracji.
Wędrujemy więc przez życie, przystając to tu to tam, imając się różnych zajęć - artystycznych, muzycznych, rzemieślniczych, handlowych itp. 
Sprzedajemy wełnę, wydajemy płyty, fotografujemy ludzi i miejsca, podróżujemy, poznajemy dawne rękodzieła, robimy filmy o starych rzemiosłach, filcujemy dywany, tkamy pasiaki, tańczymy oberki i kolędujemy. 
Ciągnie nas tam, gdzie żywe jest jeszcze źródło tradycji, gdzie można spotkać muzykantów i mistrzów rękodzieła, wymienić się opowieściami i doświadczeniami, zagrać dla nich i wsłuchać się w ich melodie, podpatrzeć jak pracują ich zręczne ręce. 
 
NOMAD SERVICE - to usługowa manufaktura, wędrowny kram z rękodziełem i muzyką. To pomysł na przywrócenie życia zapomnianym melodiom, tańcom, elementom strojów ludowych, przedmiotom dekoracyjnym i wprowadzenie ich do współczesnego obiegu w odświeżonej formie, przystosowanej do dzisiejszych czasów i potrzeb.
 
Dla nomadów najważniejszy jest ruch - fizyczny i mentalny, dlatego właśnie teraz rzucamy wszystko i startujemy z nowym projektem/ przedsięwzięciem badawczo-handlowo-artystycznym: CZAPKI Z GŁÓW.
"Czapki z głów!" - czapki rogate, wściekłe, gamerki na cztery powiaty i na piątą guberniję. Maciejówki i konfederatki, co to z wojskiem na wieś przyszły. Filcowe świnio ryjki, celendry i góralskie kłobuki, co to w nich górale wodę ze strumienia nosili. Krymki i madziarskie magierki, kaukazkie baszłyki co pod Kielcami na jarmarkach królowały. Batorówki i futrzane rozłupy co najlepsze na ciężkie zimy były. I sami nie wiemy co jeszcze odkryjemy po drodze.
 
Chcemy, aby dzięki temu przedsięwzięciu dawne ludowe nakrycia głowy mogły zyskać swoje drugie życie i w odnowionej formie służyły starym i młodym, "wioskowym" i "miastowym", muzykom ludowym i folkowym. 
 
Stawiamy na naturalne materiały, tradycyjne wzory i dekoracje, niepowtarzalność i ręczne wykonanie. 
 
Oprócz rzetelnej rekonstrukcji będzie też inspiracja i NOWY DIZAJN. 
 
Zapraszamy do wędrownego kramu, by o czapkach rozprawiać, dzielić się swoimi pomysłami, by czapki zamawiać na wymiar i w/g swojego fasonu, albo wybrać coś z gotowych wedle mody i uznania.