05.04 Filcowe kwiaty

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: WAL 0004
  • Dostępność: Jest  (8 szt.)
  • szt.
  • 130,00 zł

05.04.2019 godz. 17.00 -20.00

Filcowe kwiaty fascynują swoją malarskością i formą. Luźne włókna wełny rozkwitają w rękach towrząc przestrzenne rzeźby, unikatową biżuterię.

Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z techniką filcowania na mokro oraz na sucho wykonując 3 rodzaje kwiatów (z łodyżką, płaski wielopłatkowy, z filcu igłowego). Wykorzystamy jedwabne dodatki, karbowane loki, włókno roślinne, posłużymy się różnymi rodzajami wełen. 
Warsztat polecany jest szczególnie dla osób początkujących, ponieważ w sposób kompetentny pozwoli zapoznać się z wieloma zagadnieniami filcowania. 

Wykonane na zajęciach kwiaty pozostają własnością uczestnika. 

Prowadzenie: Agnieszka Jackowiak - kulturoznawca, propagatorka filcowania i tkactwa, szczególnie w jego tradycyjnej formie. W ramach stypendium Ministerstwa Kultury zrealizowała edukacyjną stronę: www.filc.art.pl oraz filmy dokumentalne dotyczące filcowania walonek na Podlasiu i sukna na Podhalu i Orawie. Prowadzi Sklep/Pracownię Hobby-Wełna, organizuje warsztaty rękodzielnicze w zakresie włókiennictwa. Autorska strona:www.agnieszkajackowiak.pl

Czas trwania: 3 h

Miejsce: Pracownia Hobby-Wełna, ul. Kowalska 9, Lublin

Po zakończeniu warsztatów uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. 
Zakup warsztatów wiąże się z akceptacją Reguaminu Warsztatów znajdującego się poniżej w załączniku.