07.04 Filcowy kapelusz

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: WAL 0006
  • Dostępność: Jest  (4 szt.)
  • szt.
  • 290,00 zł

07.04.2019, godz 10.00 - 15.00
Zapraszamy na warsztaty filcowania kapelusza techniką bezszwowo na mokro. Warsztat przewidziany jest dla osób o podstawowej wiedzy w zakresie tej techniki.

Uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia oryginalnego nakrycia głowy w wybranych kolorach i fasonach. Wykonamy wybrananą przez każdego z uczestników formę nakrycia głowy, np.: kapelusz, czapkę, pilotkę, toczek z fantazyjnymi dodatkami (np.: zagięciami, rondami, harmonijkami, dredami, przestrzennymi ozdobami). Filcowanie "na rozmiar" połączone jest z nauką obliczania i wykonywania szablonów. Będziemy pracować z wełną z merynosa australijskiego. To okazja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie unikalność swojego wyglądu widoczną już z daleka, wszak niepowtarzalne nakrycie głowy będzie prawdopodobnie tym, na co wszyscy zwrócą uwagę.

Nakrycie głowy pozostanie własnością uczestnika. 

Prowadzenie: Agnieszka Jackowiak - kulturoznawca, propagatorka filcowania i tkactwa, szczególnie w jego tradycyjnej formie. W ramach stypendium Ministerstwa Kultury zrealizowała edukacyjną stronę: www.filc.art.pl oraz filmy dokumentalne dotyczące filcowania walonek na Podlasiu i sukna na Podhalu i Orawie. Prowadzi Sklep/Pracownię Hobby-Wełna, organizuje warsztaty rękodzielnicze w zakresie włókiennictwa. Autorska strona: www.agnieszkajackowiak.pl

Czas trwania: 5-6 h

Miejsce: Pracownia Hobby-Wełna, ul. Kowalska 9, Lublin

Po zakończeniu warsztatów uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. 
Zakup warsztatów wiąże się z akceptacją Reguaminu Warsztatów znajdującego się poniżej w załączniku.