Czapka COOLGAMERKA

Dodaj recenzję:
  • NS 1005
  • Dostępność: Jest  (1 szt.)
  • szt.
  • 80,00 zł
COOLGAMERKA
 
Nowoczesna wersja tradycyjnej czapki ludowej.
Inspirowana Gamerką - męskim nakrycime głowy, najczęściej z ciemnobrązowego sukna, o kwadratowym denku z wełnianym otokiem i pomponami. Gamerka występowała w różnych odmianach w kilku regionach Polski, pod nazwami: Gamerka - w stroju biłgorajsko–tarnogrodzkim (brązowe lub siwe sukno niebieski otok i cztery niebieskie pompony), Magiera- u Lasowiaków (brązowe sukno z czerwonymi ozdobami), Huczma - w stroju zamojskim (brązowa lub granatowa z niebieskimi ozdobami), Czapka na cztery powiaty i piątą gubernię - w okolicach Janowa Lubelskiego (brązowe lub granatowe sukno z niebieskimi ozdobami i dodatkowym piątym pomponem). Noszono ją do sukmany, a niekiedy i do parcianki.


Czapka szyta z bawełnianej tkaniny dresowej oraz cienkiej dzianiny, z ręcznie wykonanymi dekoracjami - stemplami inspirowanymi lubelskimi drukami na tkaninie (malowankami).

Czapka jest dwustronna oraz można ją różnorodnie układać (wywijać mankiet lub go nosić bez wywinięcia).
Materiał elastyczny.

Rozmiar 58-60 (obwód głowy w cm)


Możliwość zamówienia czapki w wybranym kolorze ozdób i w wybranym rozmiarze.
Czas oczekiwania: do 2 tygodni

Jak określić swój rozmiar czapki: Zmierz centymetrem krawieckim obwód głowy od czoła, nad uszami, przez potylicę. Nie naddawaj centymetrów, gdyż czapka musi wchodzić ściśle na głowę (nie jest elastyczna tak jak czapki dzianinowe). Uwzględnij spięte włosy (to zależy czy nosisz czapkę przy spiętych włosach).

Cena: 80 zł