3 i 4.06 Przędzenie na kołowrotku dla początkujących

Dodaj recenzję:
  • WAP 0021
  • Dostępność: Brak  (0 szt.)
  • szt.
  • 290,00 zł

3 czerwca, godz. 15.00 - 19.00, 4 czerwca, godz. 10.00 - 13.00

 

Zapraszamy na kurs przędzenia wełny na nowoczesnych kołowrotkach firmy Kromscy: model Sonata, Fantazja oraz do dyspozycji kołowrotek firmy Majacraft Suzie. 
Uczestnicy zapoznają się z budową współczesnego kołowrotka wyposażonego w przełożenia. Podczas kursu przedstawione zostaną podstawowe informacje o wełnie - jak przygotować runo do przędzenia za pomocą różnych narzędzi. Będzie też można spróbować swoich sił na wrzecionie. Najważniejszym zadaniem będzie samodzielne wytworzenie cienkiej i równej nitki na kołowrotku. Kursanci nauczą się prząść nici z gotowej czesanki oraz wełny gręplowanej maszynowo. Uprzędziona wełna zdjęta za pomocą motowidła może pozostać singlem lub będzie można ją zdwoić.

To propozycja dla osób, które chciałyby swoje wyroby na drutach, na ramie tkackiej czy krośnie wykonywać "od początku do końca" czyli tak jak to robiły nasze babki -  samodzielnie - dobierać jakość wełny, grubość skrętu, melanże, dodatki (np. jedwab, mohair). Opierając się o tę bazową wiedzę można z powodzeniem współcześnie używać przędzenia w pracy edukacyjnej i artystycznej.

Prowadząca: Justyna Karolczak - fascynatka barwienia i przędzenia wełny. Zamienia runo w cieniutkie i kolorowe motki inspirowane kolorami natury. Tka gobeliny i robi na drutach. Wszystko kręci się u niej wokół wełny. Prowadzi blog yarnandart.blogspot.com

Liczba uczestników: 3 na naszych kołowrotkach
Pozostałe osoby muszą posiadać własny, sprawny, sprawdzony kołowrotek - po konsultacji z organizatorem odnośnie posiadanego kołowrotka.
Czas trwania: 7 h
Koszt uczestnictwa: 290 zł

Miejsce: Pracownia Hobby-Wełna, ul. Kasprzaka 42, Poznań
Po zakończeniu warsztatów uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. 
Zakup warsztatów wiąże się z akceptacją Reguaminu Warsztatów znajdującego się poniżej w załączniku.