12, 13 i 14.05 Filcowa lalka z Beatą Bródką

Dodaj recenzję:
  • WAP 0016
  • Dostępność: Brak  (0 szt.)
  • szt.
  • 300,00 zł

12 maja godz. 16.00-20.00; 13 i 14 maja godz. 10.00-15.00

Warsztaty weekendowe: filcowanie własnej lalki.
Podczas warsztatów prowadząca  zaprezentuje technikę tworzenia postaci z wełny przy pomocy igieł do filcowania. Krok po kroku każdy z uczestników będzie mógł stworzyć własną postać i nadać jej charakter. 
 
Praca nad podstawowym elementem postaci, czyli nad głową i twarzą - oprócz uzyskania ludzkiego wyrazu, będziemy uczyć się dopracowywać detale, dzięki którym lalki będą mogły zmieniać wygląd, od mimiki po wiek. 
Włosy dają również ogromne możliwości kształtowania naszej postaci. Dzięki użyciu wełny możemy tworzyć najróżniejsze fryzury, loki, koki, warkocze, grzywki - na warsztatach nauczymy się jak "instalować" włosy poprawnie, kształtować i wykańczać rozmaite fryzury.
Kolejnym etapem jest ukształtowanie bazy całej lalki, nauka filcowania dłoni/stóp, łączenie poszczególnych elementów i wybór ogólnych proporcji - nasza lalka może mieć "standardowe" proporcje, albo zamienić się w krasnala, grubaska, czy ośmioręką boginię ;) 
Ubiór i akcesoria - przejdziemy od najbardziej podstawowych do bardziej zaawansowanych technik tworzenia strojów z filcu. Możliwości są niemal nieograniczone, możemy stworzyć ogromną gamę kształtów i form z wełny - suknie, kamizelki, płaszcze, kapelusze, kołnierze, mankiety i fartuszki - ogranicza nas jedynie fantazja. Wełna daje nam również mnóstwo możliwości ozdobienia i wykończenia naszych strojów. Poznane na tym etapie techniki dają możliwość samodzielnej pracy nad kolejnymi postaciami. 
 
Wełna jest niezwykle wdzięcznym materiałem, który pozwala na dużo zabawy z formą i wiele wybacza - nie ma tutaj błędów nie do naprawienia, szczególnie pod czujnym okiem "fachowca" od tej techniki. Wszystkie pytania znajdą odpowiedź, a pełny kurs da bardzo dobre zrozumienie całego procesu powstawania filcowanej lalki. Zachwyt i niedowierzanie w to, co stworzyło się własnymi rękami - murowane! ;)
 
Lalki wykonane z wełny są trwałe, a jednocześnie zachowują elastyczność, co nadaje im życia.
Warsztaty najlepiej sprawdzą się dla osób, które miały już do czynienia z filcowaniem na sucho.
 
Prowadzenie: Beata Bródka zajmuje się filcem igłowym od 7 lat, podstaw nauczyła się sama a kiedy już ich się nauczyła zakochana w tworzeniu lalek zgłębiała technikę. Beata jest filcarką uznaną na arenie międzynarodowej, jedna z jej prac wygrała Międzynardowy Konkurs Filcowania w 2011r.
 

Czas trwania: 14 h
Cena: 300 zł

Miejsce: Pracownia Hobby-Wełna, ul. Kasprzaka 42, Poznań
Po zakończeniu warsztatów uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. 
Zakup warsztatów wiąże się z akceptacją Reguaminu Warsztatów znajdującego się poniżej w załączniku.