09.04 Tkanie na bardku dla zaawansowanych

Dodaj recenzję:
  • WAP 0009
  • Dostępność: Brak  (0 szt.)
  • szt.
  • 125,00 zł
9 kwietania, godz. 10.00 - 15.00 -  kurs zaawansowany

Krajki, a inaczej pasy, taśmy, galony lub pasamony. Pierwsze powstały prawdopodobnie w neolicie. Przez wieki pełniły funkcje praktyczne, symboliczne i estetyczne. Tak ważny, a niemal niezauważalny przedmiot codziennego użytku. Krajki przebyły długą drogę ewolucji by ostatecznie trafić do powszechnego użytku w postaci maszynowo tkanych pasków. Na szczęście są miejsca, gdzie są jeszcze ręcznie tkane. Krajki to też bardzo popularny wyrób wśród osób zajmujących się rekonstrukcją historyczną i odtwarzoniem, głównie średniowiecznej, kultury materialnej. Krajki to też wspaniały sposób na zapoznanie się z technikami tkackimi i rozwijanie włókienniczych i historycznych pasji. Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i posiadających doświadczenie w tkaniu. 

Warsztaty tkania na bardkach, prowadzone przez znakomitą tkaczkę, odtwórczynię historyczną Joannę Kucharz, podzielone są na 2 etapy. Można je potraktować jako oddzielne warsztaty (w zakresie podstawowym lub zaawansowanym) lub jako cykl (uczestnicy dwóch etapów otrzymują 10 % rabatu).

Prowadzenie: Joanna Kucharz (http://pasamoniczka.prv.pl)

Zakres zajęć: informacje na temat projektowania krajek wzorzystych; przygotowanie osnowy i osnucie bardka; tkanie - część właściwa, w tym techniki ułatwiające pracę i doskonalenie umiejętności; wykończenia krajek. Przedstawione zostaną różne typy krajek oraz różne sposoby wysnuwania, z których uczestnik będzie mógł wybrać taką, którą chce wykonać.

Czas trwania: 5 h
Cena: 125 zł


Kurs poprzedzają zajęcia dla początkujących
Zakres zajęć: wprowadzenie do tematyki tkactwa i prezentacja możliwości tworzenia krajek; projekt obejmujący pomysł wzoru i planowanie wykorzystania materiałów; przygotowanie osnowy i osnucie bardka;
tkanie – część właściwa, w tym techniki ułatwiające pracę i doskonalenie umiejętności; wykończenia krajek. Przedstawione zostaną różne typy krajek - gładkie i rypsowe, z których uczestnik będzie mógł wybrać tą, którą chce wykonać.
Czas trwania: 4 h
Cena: 90 zł

Cena za 2 etapy - 10 %

 

Miejsce: Pracownia Hobby-Wełna, ul. Kasprzaka 42, Poznań
Po zakończeniu warsztatów uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. 
Zakup warsztatów wiąże się z akceptacją Reguaminu Warsztatów znajdującego się poniżej w załączniku.