Tkactwo dwunicielnicowe

Dodaj recenzję:
  • WAP 1080
  • Dostępność: Brak  (0 szt.)
  • szt.
  • 820,00 zł

12, 13, 14 stycznia

piątek 15.00-20.00, sobota 10.00-18.00, niedziela 10.00-17.00

Profesjonalny warsztat tkactwa dwunicielnicowego

Warsztaty dedykowane są tym, którzy rozpoczynają swoją przygodę tkacką i chcieliby profesjonalnie i kompleksowo zapoznać się z konieczną wiedzą oraz przygotować się do samodzielnej pracy praktycznej. Bogaty program teoretyczny oraz różnorodne zagadnienia praktyczne przedstawi doświadczona tkaczka i fascynatka tkactwa Lucyna Michałowska.

Program skonstruowany jest tak, aby każdy uczestnik zapoznał się z całym procesem tkackim: od projektu, przez przygotowanie osnowy, osnucie krosna, różne sploty i techniki tkania, po wykańczanie tkaniny. Uczestnicy zapoznają się z możliwościami jakie dają tkaczowi 2 nicielnice i prostymi sposobami utkania ciekawych wzorniczo i kolorystycznie prac. Uczestnicy samodzielnie, ale wymiennie osnuwają każde krosno oraz samodzielnie, ale wymiennie tkają na każdym z krosien, wykonując swój oddzielny kawałek tkaniny.

Wykonane prace pozostają własnością uczestnika. Warsztat nie zakłada z góry konkretnego rozmiaru końcowego pracy, nastawiając się raczej na zapoznanie uczestników z zagadnieniami technicznymi.

Praca na krosnach Julia firmy Glimakra oraz krośnie stołowym Victoria firmy Glimakra.

Prowadzenie: Lucyna Michałowska

Praktykująca tkaczka młodego pokolenia. Fascynuje ją szeroko pojęte tkactwo ręczne. Uwielbia wszelkie tkackie zagadki. Od ponad 4 lat eksploruje zagadnienia tkactwa ręcznego zarówno w praktyce, jak i teorii. Specjalizuje się w tkaniu chust do noszenia dzieci oraz dekoracyjnych splotach.

Prowadzi blog tkacki www.maniatkania.blogspot.com

 

PROGRAM:

Część teoretyczna:

  1. Prezentacja krosien na jakich będziemy pracować: krosno stołowe, krosno podłogowe counterbalance – budowa, możliwości jakie daje, zalety, wady
  2. Akcesoria tkackie - omówienie
  3. Planowanie tkaniny - obliczanie osnowy, obliczanie wątku, wpi, epi, ppi, wykańczanie tkaniny
  4. Rysunek tkacki - budowa rysunku tkackiego, jak odczytywać rysunek tkacki, liftplan
  5. Komputer w służbie tkacza - podstawowe funkcje programu niezbędne do stworzenia rysunku tkackiego, narzędzia elektronicze on-line 
  6. Dwie a cztery nicielnice i więcej - prezentacja możliwości jakie dają 4 nicielnice na podstawie literatury i przykładowych tkanin Część praktyczna:

Część praktyczna:

Przygotowanie osnowy, założenie osnowy na krosno, tkanie, wykończenie tkaniny

Praca nad: dywanik-szmaciak, color gamp - wzornik kolorystyczny w splocie płóciennym, tkanina z efektem shadow weave w splocie płóciennym - log cabin

 

Czas trwania: 20 h (w tym 1 h przerwy każdego dnia)
Cena: 820 zł

Miejsce: Pracownia Hobby-Wełna, ul. Kasprzaka 42, Poznań
Po zakończeniu warsztatów uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. 
Zakup warsztatów wiąże się z akceptacją Reguaminu Warsztatów znajdującego się poniżej w załączniku.